+38(063) 518-31-87

Юрист по пенсії Харків. Пенсійний адвокат у Харкові.

Юрист по пенсії Харків

Пенсія  — регулярна грошова виплата (у розрахунку на місяць), яка призначається у встановленому державою порядку як захід матеріального забезпечення за принципами загальнолюдської солідарності та субсидування. Право на пенсію може виникнути протягом всього життя людини, починаючи з народження.

В Україні розрізняють такі види пенсійних виплат: пенсія за віком, пенсія за інвалідністю (у тому числі каліцтва), пенсія у зв'язку з втратою годувальника, довічна пенсія, довічна обумовлена пенсія, довічна пенсія подружжя, одноразова пенсійна виплата, додаткові пенсії, пенсії за вислугу років (призначалися до впровадження пенсійної реформи).

Словом «пенсія» називають також період часу в житті людини, протягом якого вона ніде не працює й отримує пенсійні виплати.

«Піти на пенсію» означає покинути роботу, маючи право на пенсійні виплати (як правило, у зв'язку з досягненням віку, необхідного для права на призначення пенсії за віком).

В Україні право на призначення пенсії за віком виникає:

- для чоловіків після досягнення 60 років;
- для жінок після досягнення 55 років.

За деяких умов вік, досягнувши який людина починає отримувати пенсійні виплати у розмірі пенсії за віком, може бути меншим (наприклад, для людей, робота яких була особливо важкою чи шкідливою для здоров'я, інвалідам I групи тощо).

Державна і недержавна пенсія.

У світовій практиці забезпечення прийнятного рівня доходів після досягнення пенсійного віку є обов'язком не лише держави, але й громадянина. Заощадження на пенсію відбуваються в основному через інститут недержавних пенсійних фондів (НПФ)

Недержавну пенсію виплачують додатково до державної. Розмір недержавної пенсії, на яку можуть сподіватися вкладники й учасники, залежить від розміру пенсійних внесків, періоду накопичення та суми отриманого інвестиційного прибутку. В Україні державні пенсії виплачувались до 01.01.2004 року, з переходом до системи пенсійного страхування під пенсіями маються на увазі пенсійні виплати коштами Пенсійного фонду України.

З моменту зарахування коштів на індивідуальний пенсійний рахунок вони стають вашою приватною власністю, на них поширюється право успадкування, їх не можна відчужити на користь третіх осіб.

Максимальний розмір пенсії.

Встановлені законодавством обмеження щодо розміру пенсії, яка може бути виплачена пенсіонерові. Максимальний розмір пенсії залежить від виду пенсії та категорії осіб, яким вона призначена.

Мінімальні розміри пенсій.

Встановлений державою мінімальний рівень матеріального забезпечення громадян, які одержують пенсію. Мінімальні розміри пенсій залежить від виду пенсій та категорій осіб, які її одержують.

Сколько стоит консультация пенсионного юриста?

Предварительная консультация адвоката по телефону - БЕСПЛАТНО!
Стоимость личной консультации адвоката составляет 1500 грн. Звоните прямо сейчас.

Как получить положенную доплату к пенсии?

Через суд, с помощью пенсионного юриста.

Есть ли смысл тратить деньги на юриста?

Конечно! Многие даже не предполагают, что могут получать больше денег от государства.

Сколько стоит выиграть дело целиком?

Каждый вопрос индивидуален - от 300 и до 5000 грн.